• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Teatrzyk pt. "Bocian i Żabka"

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne  „Bocian i Żabka”


W dniu 13.06.2018r do naszego Ośrodka ponownie zawitali artyści z teatru ART-RE z Krakowa. Tym razem trupa teatralna przedstawiła naszym wychowankom bajkę pod tytułem „Bocian i Żabka”.


Tytułowa Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronkę, Bociana i Dzięcioła. Podczas zabawy z nowymi przyjaciółmi gubi drogę do domu. Do poszukiwań małej żabki dołączają wszystkie leśne ptaki. Także Bocian – największy wróg wszystkich żab. Okazuje się, że nawet najwięksi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi. Spektakl uświadamia małym widzom konieczność niesienia pomocy innym.


Przedstawienie przeniosło widzów w bajkową atmosferę, a dzięki wspólnym zabawom na scenie, nasi wychowankowie współtworzyli sztukę.

 

Rejs Katamaranem

Email Drukuj PDF
Dnia 11 czerwca 2018r.  została zorganizowana wycieczka  Rejs Katamaranem  z Rucianego- Nidy do Mikołajek.  Wychowankowie OREW wraz z opiekunami przyszli pod Hotel nad Pisą z którego punktualnie o 9:00 wyruszyliśmy na wycieczkę do Rucianego – Nidy. 
Po przybyciu do Portu Faryj wsiedliśmy na pokład , dwupoziomowego, nowoczesnego Katamaranu i udaliśmy się ok. 2 godzinny rejs do Mikołajek. 
Podczas rejsu kapitan statku zapoznał uczestników wycieczki z ciekawostkami przyrodniczymi na temat jeziora i jego okolic. Atrakcją rejsu była przeprawa przez śluzę oraz obserwacja koników polskich w naturalnych warunkach w Popielnie.
Wychowankowie wraz z opiekunami mieli możliwość wejścia na górny pokład katamaranu w celu podziwiania pięknych widoków, a także kształtowali umiejętność właściwego zachowania się w miejscu publicznym oraz na wodzie. Po rejsie przejechaliśmy autokarami oraz busem do Rucianego – Nidy restauracji „Amida”, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć oraz zjeść pyszny posiłek. Powrót do Pisza nastąpił ok. godziny 15. 
Cała wycieczka odbyła się w miłej atmosferze.  Miłe wspomnienia oraz doznania jakie nam towarzyszyły tego dnia na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. O nasze bezpieczeństwo podczas rejsu i w trakcie całej wycieczki dbał ratownik medyczny. Wszyscy podopieczni kolejny już raz udowodnili opiekunom i przede wszystkim samym sobie, że są otwarci na zdobywanie nowych doświadczeń.

KONKURS TAŃCA

Email Drukuj PDF

 W dniu 25.05.2018r. grupa taneczna z OREW w składzie 3 uczestników wystąpiła  w Międzygminnym Konkursie Tańca o Puchar Burmistrza Pisza, który odbył się w sali widowiskowej Piskiego Domu Kultury. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w normie intelektualnej. Swoim zasięgiem obejmował gminy z województwa warmińsko – mazurskiego. Na scenie wystąpiło wiele zespołów  i solistów.

 Grupa taneczna z OREW wystąpiła poza konkursem, jako dodatkowa atrakcja. Zaprezentowaliśmy się w układzie „Taniec Dżentelmenów”. Nasi podopieczni doskonale poradzili sobie na scenie, wykonując prawie bezbłędnie cały układ. Chłopcy poradzili sobie ze stresem, co było widać podczas ich występu. Już kilka tygodni wcześniej, korzystając z uprzejmości pani Dyrektor PDK, organizowaliśmy próby tańca na scenie PDK. Dużym  wsparciem była  też dla nas  instruktorka artystyczna PDK, która przez cały rok szkolny prowadziła wspólnie z nami próby tańca podczas kółka tanecznego w Ośrodku.

Występ podczas konkursu był dla naszych podopiecznych okazją do zaprezentowania swoich możliwości przed szerszą publicznością. Był też przede wszystkim szansą na integrację osób lubiących muzykę i taniec – niepełnosprawnych i pełnosprawnych. 

Majdańskie Mini - Zawody Jeździeckie

Email Drukuj PDF

Nasi uczestnicy Marek Niedbalski i Krzysztof Wasilewski wzięli udział w Majdańskich Mini - Zawodach Jeździeckich.

 

Przedstawienie pt. "Złota Kaczka"

Email Drukuj PDF
Aktorzy z teatru Art-Re z Krakowa ponownie zawitali w naszym Ośrodku. 
Dnia 09.05.2018r. artyści przenieśli nas w świat polskich legend demonstrując nam przedstawienie pod tytułem „Złota Kaczka”. 
Jest to historia biednego chłopca, któremu los się odmienił za sprawą złotej kaczki. Dzieci dowiedziały się, że bogactwo nie daje szczęścia, jeśli nie można się nim dzielić z innymi.
Podczas spektaklu dzieci miały możliwość nawiązywania dialogu z aktorami występującymi na scenie oraz wspólnej zabawy. 

Więcej artykułów…

Strona 3 z 27

| OREW W PISZU |