• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

KONKURS TAŃCA

Email Drukuj PDF

 W dniu 25.05.2018r. grupa taneczna z OREW w składzie 3 uczestników wystąpiła  w Międzygminnym Konkursie Tańca o Puchar Burmistrza Pisza, który odbył się w sali widowiskowej Piskiego Domu Kultury. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w normie intelektualnej. Swoim zasięgiem obejmował gminy z województwa warmińsko – mazurskiego. Na scenie wystąpiło wiele zespołów  i solistów.

 Grupa taneczna z OREW wystąpiła poza konkursem, jako dodatkowa atrakcja. Zaprezentowaliśmy się w układzie „Taniec Dżentelmenów”. Nasi podopieczni doskonale poradzili sobie na scenie, wykonując prawie bezbłędnie cały układ. Chłopcy poradzili sobie ze stresem, co było widać podczas ich występu. Już kilka tygodni wcześniej, korzystając z uprzejmości pani Dyrektor PDK, organizowaliśmy próby tańca na scenie PDK. Dużym  wsparciem była  też dla nas  instruktorka artystyczna PDK, która przez cały rok szkolny prowadziła wspólnie z nami próby tańca podczas kółka tanecznego w Ośrodku.

Występ podczas konkursu był dla naszych podopiecznych okazją do zaprezentowania swoich możliwości przed szerszą publicznością. Był też przede wszystkim szansą na integrację osób lubiących muzykę i taniec – niepełnosprawnych i pełnosprawnych. 

Majdańskie Mini - Zawody Jeździeckie

Email Drukuj PDF

Nasi uczestnicy Marek Niedbalski i Krzysztof Wasilewski wzięli udział w Majdańskich Mini - Zawodach Jeździeckich.

 

Przedstawienie pt. "Złota Kaczka"

Email Drukuj PDF
Aktorzy z teatru Art-Re z Krakowa ponownie zawitali w naszym Ośrodku. 
Dnia 09.05.2018r. artyści przenieśli nas w świat polskich legend demonstrując nam przedstawienie pod tytułem „Złota Kaczka”. 
Jest to historia biednego chłopca, któremu los się odmienił za sprawą złotej kaczki. Dzieci dowiedziały się, że bogactwo nie daje szczęścia, jeśli nie można się nim dzielić z innymi.
Podczas spektaklu dzieci miały możliwość nawiązywania dialogu z aktorami występującymi na scenie oraz wspólnej zabawy. 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Email Drukuj PDF
27.03.2018 roku o godz. 11:00 W OREW, we wcześniej udekorowanej świetlicy, odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli podopieczni, pracownicy placówki, a także zaproszeni goście: nasz opiekun duchowy ksiądz Sławomir Honko, pani Beata Smaka z „Gazety Piskiej” i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej pani Barbara Lisowska, Śniadanie Wielkanocne rozpoczęło się powitaniem gości i przemówieniem pana Dyrektora Michała Wrzoska oraz wręczeniem nagród za udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa” i „Kartka Wielkanocna” . Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową: Wyróżnienie dla: Cezary Pikóra, Komelia Alturowicz, Szymon Świsłowski, Szymon Polakowski, II1 miejsce: Marek Niedbalski i Wiktor Galanek. ll miejsce: Arkadiusz Konopka i Gabriel Stachelski, I miejsce: Łuksza Bąkowski. Konkurs za Kartkę Wielkanocną: Wyróżnienia: Szymon Swatko, Wiktor Galanek, Adrianna Jaworska, Cezary Pikóra, Krzysztof Kozłowski, Kornelia Alturowicz, Emilia Borzymowska, Szymon Świsłowski, Szymon Polakowski, Milena Piasecka, Łukasz Bakowski
III miejsce: Gabriel Stachelski. II miejsce: Krzysztof Wasilewski. I miejsce: Jan Wiszowaty. Po wręczeniu nagród ksiądz Sławomir odmówił modlitwę i poświęcił koszyk wielkanocny, zapraszając Wszystkich do wspólnego śniadania. Na świątecznym stole znalazły się pokarmy przygotowane przez wychowanków Ośrodka z pomocą opiekunów m.in. babki wielkanocne, jajka faszerowane, sałatka warzywna, pasztety z żurawiną i śliwkami. Spotkanie miało na celu: pogłębianie wiadomości na temat zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych, zachowanie odpowiedniej postawy w trakcie śniadania, nabywanie umiejętności kulturalnego zachowania się podczas uroczystości. Po zakończeniu uroczystości na wychowanków W salach czekały słodkie upominki od Zajączka Wielkanocnego. Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy się spotkać przy wspólnym stole. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.  

Konsultacje dotyczące doboru sprzętu rehabilitacyjnego

Email Drukuj PDF

Dnia 21 marca w Naszym Ośrodku ponownie gościliśmy Pana Piotra Haremskiego , fizjoterapeutę dziecięcego, przedstawiciela firmy Stanley. Pan Piotr konsultował dzieci pod kątem doboru sprzętu ortopedycznego kończyn dolnych  mającego na celu polepszenie jakości chodu i zabezpieczenia przed pogłębianiem się deformacji . Rodzice wychowanków odebrali zamówione wcześniej ortezy kompresyjne Spio, które zostały dopasowane indywidualnie do dzieci.

 

Strona 3 z 27

| OREW W PISZU |