• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Email Drukuj PDF
27.03.2018 roku o godz. 11:00 W OREW, we wcześniej udekorowanej świetlicy, odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli podopieczni, pracownicy placówki, a także zaproszeni goście: nasz opiekun duchowy ksiądz Sławomir Honko, pani Beata Smaka z „Gazety Piskiej” i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej pani Barbara Lisowska, Śniadanie Wielkanocne rozpoczęło się powitaniem gości i przemówieniem pana Dyrektora Michała Wrzoska oraz wręczeniem nagród za udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa” i „Kartka Wielkanocna” . Konkurs na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową: Wyróżnienie dla: Cezary Pikóra, Komelia Alturowicz, Szymon Świsłowski, Szymon Polakowski, II1 miejsce: Marek Niedbalski i Wiktor Galanek. ll miejsce: Arkadiusz Konopka i Gabriel Stachelski, I miejsce: Łuksza Bąkowski. Konkurs za Kartkę Wielkanocną: Wyróżnienia: Szymon Swatko, Wiktor Galanek, Adrianna Jaworska, Cezary Pikóra, Krzysztof Kozłowski, Kornelia Alturowicz, Emilia Borzymowska, Szymon Świsłowski, Szymon Polakowski, Milena Piasecka, Łukasz Bakowski
III miejsce: Gabriel Stachelski. II miejsce: Krzysztof Wasilewski. I miejsce: Jan Wiszowaty. Po wręczeniu nagród ksiądz Sławomir odmówił modlitwę i poświęcił koszyk wielkanocny, zapraszając Wszystkich do wspólnego śniadania. Na świątecznym stole znalazły się pokarmy przygotowane przez wychowanków Ośrodka z pomocą opiekunów m.in. babki wielkanocne, jajka faszerowane, sałatka warzywna, pasztety z żurawiną i śliwkami. Spotkanie miało na celu: pogłębianie wiadomości na temat zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych, zachowanie odpowiedniej postawy w trakcie śniadania, nabywanie umiejętności kulturalnego zachowania się podczas uroczystości. Po zakończeniu uroczystości na wychowanków W salach czekały słodkie upominki od Zajączka Wielkanocnego. Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy się spotkać przy wspólnym stole. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.  

Konsultacje dotyczące doboru sprzętu rehabilitacyjnego

Email Drukuj PDF

Dnia 21 marca w Naszym Ośrodku ponownie gościliśmy Pana Piotra Haremskiego , fizjoterapeutę dziecięcego, przedstawiciela firmy Stanley. Pan Piotr konsultował dzieci pod kątem doboru sprzętu ortopedycznego kończyn dolnych  mającego na celu polepszenie jakości chodu i zabezpieczenia przed pogłębianiem się deformacji . Rodzice wychowanków odebrali zamówione wcześniej ortezy kompresyjne Spio, które zostały dopasowane indywidualnie do dzieci.

 

Przedstawienie teatralne „Książe i żebrak”

Email Drukuj PDF

W dniu 21.03.2018 r. ponownie zagościła u nas grupa teatralna Art-Re z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla naszych wychowanków spektakl oparty na powieści Marka Twaina. 

Przypadek sprawia, że Książę i Żebrak spotykają się. Okazuje się, że są niezwykle do siebie podobni. Wpadają na pomysł, żeby zamienić się rolami. Każdy z nich ma szansę poznać zupełnie inne życie . Dzięki temu doświadczeniu Książę poznaje smutny los poddanych, a Żebrak przekonuje się, że życie w pałacu nie jest takie piękne na jakie wygląda. Spektakl uczy jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń.

 

Wiersz na Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne „Lech, Czech i Rus”

Email Drukuj PDF
Aktorzy z teatru Art-Re z Krakowa na zaproszenie Dyrektora Michała Wrzoska ponownie zagościli w naszym Ośrodku. 
W dniu 15 lutego 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Lech, Czech i Rus”. 
Artyści zaprezentowali znaną nam legendę o powstaniu państwa polskiego. Trzej książęta wyruszyli na poszukiwanie najlepszego miejsca na założenie państwa. Rus wyrusza na wschód, Czech na południe a Lech, za namową ducha puszczy, zostaje na wskazanej przez niego ziemi. Zakłada państwo polskie i buduje jego stolicę – Gniezno, nazwaną tak na pamiątkę białego orła, który miał gniazdo w tym właśnie miejscu.
Występ zakończył się patriotycznym akcentem. Artyści przypomnieli dzieciom wiersz "Kto Ty jesteś", po czym wszyscy wstaliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF
Dnia 21.12.2017 roku punktualnie o godzinie 11:30 w Ośrodk – Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli wychowankowie, pracownicy oraz zaproszeni goście: ksiądz Sławomir Hońko i ksiądz Krzysztof Pachucki.
Na stołach nakrytych białymi obrusami, ozdobionych stroikami znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy i ciasta, które zostały przygotowane przez podopiecznych Ośrodka wraz z pracownikami. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich obecnych i złożeniem życzeń przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Następnie zabrała głos pani Halina Niedźwiecka – członek Stowarzyszenia „Przymierze – Ziemia Piska”. Zgodnie z tradycją wychowanka Adrianna Jaworska odczytała fragment Pisma Świętego. Ksiądz Sławomir Hońko poprowadził modlitwę, po niej wszyscy zaśpiewali kolędę „Wśród Nocnej Ciszy”. Potem nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń oraz spożywane potraw wigilijnych. Pozostały czas upłynął na wspólnych rozmowach i kolędowaniu. Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich świąteczne prezenty.

Strona 4 z 27

| OREW W PISZU |