• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Przedstawienie teatralne „Książe i żebrak”

Email Drukuj PDF

W dniu 21.03.2018 r. ponownie zagościła u nas grupa teatralna Art-Re z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla naszych wychowanków spektakl oparty na powieści Marka Twaina. 

Przypadek sprawia, że Książę i Żebrak spotykają się. Okazuje się, że są niezwykle do siebie podobni. Wpadają na pomysł, żeby zamienić się rolami. Każdy z nich ma szansę poznać zupełnie inne życie . Dzięki temu doświadczeniu Książę poznaje smutny los poddanych, a Żebrak przekonuje się, że życie w pałacu nie jest takie piękne na jakie wygląda. Spektakl uczy jaką wartość ma uczciwość i przyjaźń.

 

Wiersz na Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne „Lech, Czech i Rus”

Email Drukuj PDF
Aktorzy z teatru Art-Re z Krakowa na zaproszenie Dyrektora Michała Wrzoska ponownie zagościli w naszym Ośrodku. 
W dniu 15 lutego 2018r. w naszym Ośrodku odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Lech, Czech i Rus”. 
Artyści zaprezentowali znaną nam legendę o powstaniu państwa polskiego. Trzej książęta wyruszyli na poszukiwanie najlepszego miejsca na założenie państwa. Rus wyrusza na wschód, Czech na południe a Lech, za namową ducha puszczy, zostaje na wskazanej przez niego ziemi. Zakłada państwo polskie i buduje jego stolicę – Gniezno, nazwaną tak na pamiątkę białego orła, który miał gniazdo w tym właśnie miejscu.
Występ zakończył się patriotycznym akcentem. Artyści przypomnieli dzieciom wiersz "Kto Ty jesteś", po czym wszyscy wstaliśmy i wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF
Dnia 21.12.2017 roku punktualnie o godzinie 11:30 w Ośrodk – Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli wychowankowie, pracownicy oraz zaproszeni goście: ksiądz Sławomir Hońko i ksiądz Krzysztof Pachucki.
Na stołach nakrytych białymi obrusami, ozdobionych stroikami znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy i ciasta, które zostały przygotowane przez podopiecznych Ośrodka wraz z pracownikami. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich obecnych i złożeniem życzeń przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Następnie zabrała głos pani Halina Niedźwiecka – członek Stowarzyszenia „Przymierze – Ziemia Piska”. Zgodnie z tradycją wychowanka Adrianna Jaworska odczytała fragment Pisma Świętego. Ksiądz Sławomir Hońko poprowadził modlitwę, po niej wszyscy zaśpiewali kolędę „Wśród Nocnej Ciszy”. Potem nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń oraz spożywane potraw wigilijnych. Pozostały czas upłynął na wspólnych rozmowach i kolędowaniu. Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich świąteczne prezenty.

„Najciekawszy lampion adwentowy”

Email Drukuj PDF
W konkursie plastycznym „Najciekawszy lampion adwentowy” wzięło udział 16 wychowanków OREW wraz z rodzicami. Zadaniem uczestników było wykonanie lampionu techniką dowolną, z zastosowaniem różnorodnych materiałów naturalnych i sztucznych. Ważne by lampion oświetlany był lampką elektryczną, zasilaną baterią. 
Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Michał Wrzosek oraz nauczyciele: Dorota Bazydło i Katarzyna Nadolna. W wyborze prac brały udział: Anna Łukaszewicz, Monika Słapińska, Dorota Bazydło, Katarzyna Nadolna. Nagrody przyznano następującym uczestnikom:
I miejsce: Maja Marusa, Gabriel Stachelski;
II miejsce: Krzysztof Kozłowski, Szymon Polakowski, Michał Żbikowski;
III miejsce: Łukasz Bąkowski, Wiktor Galanek, Marek Niedbalski, Aleksander Rakowski;
Wyróżnienia: Kornelia Alturowicz, Magdalena Bańka, Jakub Dąbrowa, Arkadiusz Konopka, Julia Mazgoła, Julian Szymborski, Andrzej Roman.

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego

Email Drukuj PDF

W czwartek 14 grudnia 2017r. Michał Wrzosek Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Piszu zorganizował szkolenie, które prowadził Pan Piotr Haremski, fizjoterapeuta dziecięcy, przedstawiciel finny Stanley. Zaprezentował on ortezy kompresyjne HYLTON SPIO. Jest to nowoczesna metoda wspierania terapii dzieci z hypotonią, porażeniem mózgowym, zespołem Downa, zanikiem mięśni oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Stosowanie ortez kompresyjnych poprawia stabilizację oraz koordynację. Wywierany na ciało nacisk znacznie poprawia czucie głębokie, co w dużym stopniu zwiększa świadomość pozycji ciała, kończyn oraz wpływa na odpowiedź nerwowo-mięśniową. Na indywidualne konsultacje i przymiarkę ortez SPIO zostali zaproszeni również rodzice (wraz z dziećmi), którzy wykazali się dużym zainteresowaniem eksponowanymi ortezami. Fizjoterapeuci z OREWu podczas sesji pokazowych prowadzili terapię z dziećmi sprawdzając i prezentując możliwości ortezy oraz jej wpływ na naszych podopiecznych. 

 

Strona 4 z 27

| OREW W PISZU |