• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

„Najciekawszy lampion adwentowy”

Email Drukuj PDF
W konkursie plastycznym „Najciekawszy lampion adwentowy” wzięło udział 16 wychowanków OREW wraz z rodzicami. Zadaniem uczestników było wykonanie lampionu techniką dowolną, z zastosowaniem różnorodnych materiałów naturalnych i sztucznych. Ważne by lampion oświetlany był lampką elektryczną, zasilaną baterią. 
Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Michał Wrzosek oraz nauczyciele: Dorota Bazydło i Katarzyna Nadolna. W wyborze prac brały udział: Anna Łukaszewicz, Monika Słapińska, Dorota Bazydło, Katarzyna Nadolna. Nagrody przyznano następującym uczestnikom:
I miejsce: Maja Marusa, Gabriel Stachelski;
II miejsce: Krzysztof Kozłowski, Szymon Polakowski, Michał Żbikowski;
III miejsce: Łukasz Bąkowski, Wiktor Galanek, Marek Niedbalski, Aleksander Rakowski;
Wyróżnienia: Kornelia Alturowicz, Magdalena Bańka, Jakub Dąbrowa, Arkadiusz Konopka, Julia Mazgoła, Julian Szymborski, Andrzej Roman.

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego

Email Drukuj PDF

W czwartek 14 grudnia 2017r. Michał Wrzosek Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Piszu zorganizował szkolenie, które prowadził Pan Piotr Haremski, fizjoterapeuta dziecięcy, przedstawiciel finny Stanley. Zaprezentował on ortezy kompresyjne HYLTON SPIO. Jest to nowoczesna metoda wspierania terapii dzieci z hypotonią, porażeniem mózgowym, zespołem Downa, zanikiem mięśni oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Stosowanie ortez kompresyjnych poprawia stabilizację oraz koordynację. Wywierany na ciało nacisk znacznie poprawia czucie głębokie, co w dużym stopniu zwiększa świadomość pozycji ciała, kończyn oraz wpływa na odpowiedź nerwowo-mięśniową. Na indywidualne konsultacje i przymiarkę ortez SPIO zostali zaproszeni również rodzice (wraz z dziećmi), którzy wykazali się dużym zainteresowaniem eksponowanymi ortezami. Fizjoterapeuci z OREWu podczas sesji pokazowych prowadzili terapię z dziećmi sprawdzając i prezentując możliwości ortezy oraz jej wpływ na naszych podopiecznych. 

 

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego

Email Drukuj PDF

We Wtorek 12 grudnia 2017r. Michał Wrzosek Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno  - Wychowawczego w Piszu zaprosił firmę Akson, która zaprezentowała swój sprzęt rehabilitacyjny. Do prezentacji byli również zaproszeni przedstawiciele firm współpracujących Z Aksonem tj. Live Care oraz R82. Każda z wymienionych firm zaprezentowała swoje produkty , wśród których były wózki rehabilitacyjne, pionizatory, chodziki, siedziska terapeutyczne i inne. Na prezentację sprzętu zaproszeni byli również rodzice wraz z dziećmi z Ośrodka, co okazało się dużym udogodnieniem dla rodziców naszych podopiecznych. Mieli oni możliwość dopytania przedstawicieli odnośnie dopasowania sprzętu do potrzeb ich dzieci i szczegółów uzyskania refundacji na interesujące ich produkty. 

 

Mikołajki

Email Drukuj PDF
Dnia 06.12.2017 o godz. 11:00 w Ośrodku Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Piszu powitaliśmy Mikołaja. 
Zabawa zaczęła się opowieścią o prawdziwym Świętym Mikołaju, Biskupie, który  zapoczątkował tradycję obdarowywania prezentami. Dzieci śpiewały piosenki o zimie i o Mikołaju, tańczyły, rozwiązywały zagadki. Zorganizowano też konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze zaproszenie dla Św. Mikołaja. Nareszcie pojawił się sam Św. Mikołaj, który, jak tradycja nakazuje, obdarował wszystkie dzieci prezentami, o które zatroszczył się Dyrektor Michał Wrzosek. 
Na zakończenie imprezy mikołajkowej wszyscy ustroiliśmy w światełka i bombki choinkę na podwórku Ośrodka.

Wyniki konkursu! „Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego”

Email Drukuj PDF

„Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego”

Wyniki konkursu!

 

W konkursie „Wiersze polskie - książka do czytania uczestniczącego” zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Piszu wzięły udział Szkoły Podstawowe i placówki oświatowe z całej Polski. Dnia 26.11.2017 r. zebrała się komisja w składzie:

1. Michał Wrzosek- Dyrektor OREW w Piszu

2. Anna Łukaszewicz- nauczyciel

3. Agnieszka Dąbrowska- pedagog

4. Monika Słapińska- nauczyciel

Komisja oceniając prace brała pod uwagę takie cechy jak: estetyka wykonania książki, wkład pracy ucznia, wykorzystania alternatywnych metod komunikacji oraz kreatywność.

W śród nadesłanych prac znalazły się też książki nie spełniające kryteriów konkursowych, dlatego komisja jednogłośnie zdecydowała o niewłączeniu tych prac do konkursu. Pozostałe książki zostały wykonane na różnym poziomie oraz różnymi technikami.

Konkurs miał być rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych. Jednak ze względu na zbyt małą ilość prac komisja konkursowa zdecydowała, że prace będą oceniane bez podziału na kategorie wiekowe.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Jakub Kilian, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej

w Radomiu za książkę wykonaną na podstawie wiersza Jana Brzechwy „ZOO” pod kierunkiem Anny Rola, Katarzyny Rogala oraz Moniki Przewłoka.

II- miejsce- Anna Siedlecka, Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w Biskupcu za

książkę „Przyciski” wykonaną pod kierunkiem Pani Sylwii Siedleckiej

 oraz Łukasz Gontarz za pracę „Kotek” wykonaną pod kierunkiem Pani Aliny Dobrzańskiej

również z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Biskupcu

III miejsce- Szymon Socha, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie

 za książkę na podstawie wiersza Marii Konopnickiej „Pranie” wykonaną pod kierunkiem

Pani Patrycji Dylewicz Juścińskiej.

Kamil Łazarski, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie za książkę

wykonaną na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Okulary” pod kierunkiem

Pani Moniki Syguła

Julian Głowa, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Abecadło” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

 

Wyróżnienia:

Mikołaj Pabis, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na Straganie” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

Dominika Łysuniec, Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie za

książkę na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza „Chory Kotek” pod kierunkiem Pani Justyny Fąfara

Julita Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich za

książkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” pod kierunkiem Pani Anny Bargiel

Zuzanna Kubica, Szkoła Podstawowa w Goleszowie za książkę na podstawie wiersza S. Szuchowa „Muchomor” pod kierunkiem Pani Lucyny Gołyszny

Lena Sikora, Szkoła Podstawowa w Goleszowie za książkę na podstawie wiersza L. J. Kerna „Piłka” pod kierunkiem Pani Lucyny Gołyszny

 

Uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac oraz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone pocztą do poszczególnych szkół i placówek.

Andrzejki

Email Drukuj PDF

Dnia 29. listopada. 2017 r. odbyła się impreza pt. „Andrzejkowe wróżby”. Imprezę przy wsparciu Dyrektora poprowadziły Justyna Witkowska, Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Bełdycka i Katarzyna Nadolna. Po powitaniu wychowankowie zostali zapoznani z gawędą o źródłach tradycji wróżb i przepowiedni. Został odczytany wiersz oraz za pomocą Tech Talk komunikacji alternatywnej Wiktor przedstawił przysłowia dotyczące andrzejek. Wśród atrakcji znalazły się zarówno konkurencje drużynowe, jak i indywidualne. Tradycyjnie wróżby i konkursy zakończyły wspólne tańce.

 

Strona 5 z 27

| OREW W PISZU |