• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

DZIEŃ SPORTU

Email Drukuj PDF

W dniu 20.06.2017r. został zorganizowany dzień sportu dla wychowanków OREW w Piszu. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie.
Celem spotkania była integracja wszystkich podopiecznych, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, wspólne gry i zabawy. Wychowankowie brali udział w zawodach sportowych takich jak: tor przeszkód, wyścig wózków, zabawa „Babajaga patrzy”, „baloniku nasz malutki”, gry i zabawy z piłką oraz chustą Klanza.
Po aktywnym spędzeniu czasu wychowankowie udali się na poczęstunek w postaci kiełbaski z ogniska oraz potraw przygotowanych przez właścicieli Gospodarstwa. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor. Wychowankowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i spędzić czas aktywnie i wesoło.

 

VII KONKURS TAŃCA „W RYTMIE SERCA” MIKOŁAJKI 2017

Email Drukuj PDF

W dniu 08.06.2017r nasi uczniowie : Julian Szymborski, Marek Niedbalski, Filip Grajko i Jan Wiszowaty  wraz z opiekunami: Bożeną Bazydło, Moniką Lesińską i Joanną Kałudzińską wzięli udział  w  VII Konkursie Tańca „W Rytmie Serca” Mikołajki 2017. Impreza   odbyła się w Domu Kultury  w Mikołajkach. W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych z różnych placówek dla dzieci niepełnosprawnych (OREW, ZSS , ZPEW    i SOSW).
Konkurs tradycyjnie  podzielony był na dwie rundy, między którymi uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.  Wszystkie występujące grupy  prezentowały dwa układy taneczne.
Grupa taneczna „Małe Rozrabiaki” z OREW w Piszu  pod opieką nauczycielek: Bożeny Bazydło i Moniki Lesińskiej  przygotowała  dwa układy  taneczne. Pierwszy z nich to „Taniec dżentelmenów”( w pozycji siedzącej na krzesełkach). Podopieczni ubrani byli w białe koszule, eleganckie spodnie i kamizelki, a na głowach mieli czarne meloniki. Była to ciekawa forma „tańca inaczej”.
Kolejnym układem był „Nowoczesny taniec” do piosenki „Shape of you”. Była to mieszanka różnych stylów tańca nowoczesnego. Chłopcy ubrani byli w bawełniane koszulki z logo OREW, dżinsy i czapki z daszkiem.
Za swój występ grupa otrzymała specjalne wyróżnienie za radość i muzykalność oraz nagrody: wielki kosz słodyczy, gry stolikowe typu MEMO oraz pufę terapeutyczną. 
Na koniec wszystkich zaproszono na uroczysty obiad w restauracji.
Cieszymy się, że udało się nam wziąć udział w tym konkursie. Podopieczni mieli okazję: zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością, przełamywać swoją nieśmiałość, zdobywać nowe doświadczenia oraz integrować się z innymi uczestnikami konkursu.

 

Przedstawienie pt. "Dwie Dorotki"

Email Drukuj PDF
Dnia 26.05.2017 oglądaliśmy wspaniałą  adaptację baśni Braci Grimm. Opowieść o wdowie, która ma dwie córki- jedna z nich jest bardzo pracowitą, pomocną dziewczynka, druga zaś jest  leniwa. Pewnego dnia  Dorotce, nurt rzeki porywa wiadro. Dziewczynka bojąc się gniewu macochy, postanowiła je odnaleźć… Dorotka rozpoczyna swoją niezapomnianą przygodę.
Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity zawsze jest szczodrze wynagrodzony przez los. 
Wspaniała gra aktorów, kolorowa scenografia oraz możliwość brania udziału w przedstawieniu  przez naszych podopiecznych dostarczyła nam wiele radości, uśmiechu i przeżyć które na długo zostaną w naszej pamięci. 

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Email Drukuj PDF

 06 maja 2017r. o godz.  08.30 w Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Piszu odbyła się, po raz trzeci w historii Ośrodka, Pierwsza Komunia Św. wychowanków. Do Sakramentu przystąpiło trzynaścioro dzieci. 

Mszę św. celebrował ksiądz Sławomir Hońko.

04 maja o godz. 10.30 w Kościele  Św. Jana Chrzciciela dzieci z rodzicami przystąpiły do  Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Każde dziecko obchodziło Biały Tydzień swojej Pierwszej Komunii Św. Były to Białe Niedziele, czyli udział we Mszy Św. Niedzielnej we własnej parafii do końca roku szkolnego, było to sześć Niedziel. 

Oprawa Mszy Św. należała  do rodziców lub rodzeństwa naszych wychowanków. 

Najbardziej wzruszającym momentem była procesja z darami naszych dzieci. Dary nieśli: Szymon -  Kwiaty, Jakub – Dar Ołtarza - obraz z wizerunkiem św. Brata Alberta, Wiktor – Wino i Wodę, Filip – Hostię. Dzieci były bardzo grzeczne, dzielne, przygotowane i bardzo z siebie dumne. Najbardziej oczekiwanym momentem było przyjęcie Pana Jezusa – z  miłością i radością dzieci przyjęły Go do swoich serc. Przepięknym, wzruszającym momentem był również czas podziękowań. Nasz wychowanek Szymon podziękował Panu Jezusowi za Dar Eucharystii, prosząc aby dzieci były na zawsze z Nim złączone. Drugi  Szymon podziękował Rodzicom wszystkich dzieci Pierwszokomunijnych za dar życia, za troskę, miłość, wiarę, modlitwę, za wszystkie trudy i starania, aby ten dzień był ich wspaniałym świętem. Rodzice podziękowali Księdzu Sławomirowi za udzielenie Sakramentu Pokuty i Pojednania, za odprawienie Mszy Św. i udzielenie Sakramentu Eucharystii, za serdeczność, wyrozumiałość, uśmiech, za dobre i ciepłe słowa kierowane do dzieci i rodziców oraz wszystkich obecnych w kościele. Złożyli też serdeczne podziękowanie dla Pana Dyrektora Michała Wrzoska za wsparcie finansowe rodziców, pamiątki pierwszokomunijne dla dzieci, zdjęcia i nagrania z tej przepięknej uroczystości. Podziękowali również za obraz św. Brata Alberta,  który mogli ofiarować jako Dar Ołtarza. Dziękowali za każde dobro kierowane do ich dzieci i do nich samych. Wszystkim obecnym w Kościele towarzyszyło wzruszenie i radość. Uroczystość zakończyła się rozdaniem pamiątek i pamiątkowymi zdjęciami. 

Przedstawienie pt. "KWIAT PAPROCI"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „ Kwiat paproci”, adaptacja utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego .

Według legendy ten kto znajdzie kwiat paproci, otrzyma wielkie bogactwo i skarby. Kiedy główny bohater Jacuś usłyszał tę historię, postanowił odnaleźć kwiat. Ale czy odnalezienie kwiatka paproci uczyniło chłopca szczęśliwym ?  Tego dowiedzieli się nasi podopieczni  po obejrzeniu przedstawienia. Morał „Kwiatu paproci” uświadomił młodym widzom, że rodzina, miłość i dobro są najważniejszymi wartościami  życiowymi.

Podczas tego interaktywnego przedstawienia  jak zwykle artyści z Krakowa dostarczyli naszym podopiecznym wielu wrażeń i przeżyć podczas oglądania spektaklu.

 

Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF
Dnia 25.04.2017r. wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu obchodzili „Dzień Ziemi”. Głównym celem obchodów Dnia Ziemi było zachęcenie wychowanków do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników imprezy przez prowadzące listem dla dzieci od „Przyrody”, która przygotowała dla nich szereg zadań i zabaw przyrodniczych m. in.: Zagadki „Tak”, „Nie”, które skierowane były do wszystkich zespołów rewalidacyjnych, a zadaniem uczestników było wskazanie poprawnej odpowiedzi za pomocą odpowiednich etykiet. Następną zabawą były ,,Ekologiczne kręgle z hasłem”. Dzieci rzucały piłką w kręgle wykonane z plastykowych butelek po napojach. Każdy kręgiel miał inny numer, do którego przypisane było hasło.
Dużym zainteresowanie cieszyła się zabawa „Segregacja śmieci”. Prowadząca przedstawiła krótką historię o tym, iż idąc dzisiaj do Ośrodka znalazła taki oto worek śmieci, jednak aby zadbać o naszą planetę należy posegregować śmieci w odpowiednie pojemniki. Uczestnicy kolejno wyciągali śmieci z worka i umieszczali je w odpowiednim pojemnikach: SZKŁO, PLASTIK, PAPIER. W kolejnej zabawie wychowankowie mogli wykazać się swoją wiedzą w zagadkach o tematyce ekologicznej. Zadanie „W zgodzie z naturą” było skierowane do zespołów edukacyjnych, gdzie uczestnicy musieli uzupełnić brakujące części obrazka we właściwe miejsca. Kolejną konkurencją były zagadki z obrazkiem. Prowadząca odczytywała zagadki, a uczestnicy swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji.
Na zakończenie wszyscy złożyli ślubowanie dla przyrody. Na plakacie „Dzień Ziemi” chętne dzieci w imieniu swoim i kolegów kolejno przyklejały przygotowane hasła przyjaciela przyrody, a wszyscy pozostali powtarzali treści haseł. Prowadzące podziękowały wychowankom za wspólne uczestniczenie w zabawie zorganizowanej z okazji „Dnia Ziemi”.

Więcej artykułów…

Strona 7 z 27

| OREW W PISZU |