• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 1 w Piszu

Email Drukuj PDF
W dniu 10 stycznia 2017r. odwiedziła nas grupa 4-latków „Smerfy” z Przedszkola Nr 1 w Piszu, którą prowadzi pani Małgorzata Kibiłko. Dzieci zostały zaproszone, aby wystawiły naszym podopiecznym „Jasełka”. Głównym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz przypomnienie tradycji wystawiania jasełek i śpiewania kolęd w czasie karnawału.
Dzień wcześniej z przedszkola zostały przywiezione dekoracje i stroje. Goście zjawili się około godziny dziesiątej. Zarówno opiekunki jak i dzieci na początku były troszkę zdenerwowane, ponieważ to była ich pierwsza wizyta w Ośrodku. Po krótkich przygotowaniach maluchy przedstawiły swoje „Jasełka”, które były przeplatane wspólnym śpiewem kolęd. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy dwie piosenki o tematyce zimowej. 
W ramach podziękowania za odwiedzenie nas i za występ każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek w postaci czekolady. Mamy nadzieję, że dopiero początek współpracy z tą grupą przedszkolną.
 

Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF
W dniu 20.12.2016 roku w Ośrodku Rewalidacyjno ¬ Edukacyjno -Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, W którym uczestniczyli pracownicy placówki, wychowankowie oraz zaproszeni goście. 
W udekorowanej świątecznymi stroikami świetlicy znalazła się również choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi bombkami. Na stołach królowały tradycyjne wigilijne potrawy i wypieki, które przygotowywali nasi podopieczni wraz z pracownikami. 
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Zgodnie z tradycją uczennica Ada Jaworska odczytała fragment z Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski.
W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i spożywali przygotowane dania wigilijne. Pozostały czas upłynął na wspólnych rozmowa i kolędowaniu. 
Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich świąteczne prezenty.

LAST_UPDATED2

„Królowa śniegu”

Email Drukuj PDF

Dnia 14.12.2016r. mieliśmy okazję oglądać piękną adaptacja znanej baśni H.Ch. Andersena  „Królowa śniegu”. Rewelacyjny duet aktorów wprawił nas w doskonały humor, barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddała baśniową atmosferę. Wspaniałe przedstawienie teatralno- muzyczne zachęcało do wspólnej zabawy. Było to jedno z piękniejszych przedstawień jakie mieliśmy okazję oglądać i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

Mikołajki

Email Drukuj PDF

W dniu 6 grudnia w Ośrodku odbyła się impreza mikołajkowa. Wychowanków OREW przywitały śnieżynki i renifer. Ustalenie aktualnej daty wybierając odpowiednią kartkę z kalendarza. Wspólne wykonanie kartki przedstawiającej 06 grudnia „Mikołajki”. „Worek zgadywanek” to kolejna okazja do utrwalania wiadomości związanych z mikołajkami. Dzieci losowały karteczkę z zagadkami, a swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji. Wychowankowie wraz z opiekunkami zaprezentowali wcześniej przygotowane ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na świerku przed budynkiem OREW. Następnie dzieci zostały zabrane w podróż do krainy św. Mikołaja. Na mapie przedstawiono trasę podróży, która odbywała się w rytmie piosenek związanych z danymi miejscowościami. Gdy dzieci dotarły do krainy św. Mikołaja do Sali wszedł Mikołaj, co wywołało wielkie poruszenie i radość wśród dzieci. Mikołaj przywitał się z dziećmi i usiadł na przygotowanym dla niego miejscu. Dzieci wraz z opiekunami prezentowały dla Mikołaja wiersze, piosenki, a Mikołaj w podziękowaniu za piękne występy obdarowywał ich słodką niespodzianką. Także koledzy i koleżanki doceniali przygotowanie i występ gromkimi brawami. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Dzieci wraz z Mikołajem zaśpiewały kilka piosenek często przy tym bawiąc się , klaszcząc i tańcząc. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, a prowadzące podziękowały dzieciom za tak wspaniałe przyjęcie Mikołaja i wspólną zabawę. Tak wielką radość sprawiło dzieciom przyjście Mikołaja i otrzymanie słodkiego upominku, że gdy wychodziły ze świetlicy to uśmiech malował im się na twarzach.

 

Koncert dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

We wtorek  tj.  28.11.2016r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym, koncert  uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu dla naszych wychowanków. Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych utworów granych na akordeonach, gitarach, a także na flecie poprzecznym. Koncert okazał się satysfakcjonujący, nasi wychowankowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali muzyki płynącej z instrumentów.  Dziękujemy  uczniom Szkoły Muzycznej   oraz opiekunowi Pani Joannie Bałdydze za umilenie nam czasu.

 

LAST_UPDATED2

Andrzejki

Email Drukuj PDF

Dnia 25.11.2016r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zostały zaproszone do wspólnych wróżb i zabaw. Nauczycielki przybliżyły dzieciom tradycję zabaw andrzejkowych poprzez krótkie opowiadanie. Podczas imprezy odbyły się następujące wróżby: kolory, wróżba serc imion dziewczynek i chłopców,koło podróży (dzieci dowiadywały się gdzie wyjadą na nadchodzące wakacje), wróżba lanie wosku przez klucz, dzieci brały udział w konkurencji picia soku przez słomkę oraz obieranie jabłka. Po wróżbach dzieci zostały zaproszone na dyskotekę.

 

Więcej artykułów…

Strona 8 z 26

| OREW W PISZU |