• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Uroczystość z Okazji Dnia Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF
Dnia 19 stycznia 2017 roku o godzinie 11.00 odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.
Nasi wychowankowie z tej okazji pod kierunkiem Pani Anny Ciszewskiej, Małgorzaty Topki oraz Justyny Witkowskiej przygotowali inscenizację wiersza „Koncert  Życzeń” oraz wspólnie zaśpiewaliśmy dla naszych gości piosenkę „ Tupu tup po śniegu”. Po gromkich brawach oraz łez wzruszenia nastąpiły konkursy.  Babcie wykazały się precyzją oraz szybkością w konkursie nawijania włóczki, dziadkowie zaś mogli pokazać kreatywność w zrobieniu dla wnuczki bądź wnuczka karnawałowej fryzury. Zarówno dziadkowie jak i babcie wykazali się dużą odwagą starując do konkursu „Słodki uśmiech”. Wbrew pozorom zadanie polegało na wypiciu soku z cytryny. Goście poradzili sobie znakomicie i szerokiego uśmiechu po wypiciu soku nikomu nie zabrało. 
Następnie podopieczni obdarowali swoich ukochanych gości upominkami i laurkami. Przygotowany został również poczęstunek w postaci ciast, kawy, herbaty.  Wspólne rozmowy, pozowanie do wspólnych  zdjęć oraz  chwalenie wnucząt nie miało końca.  Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze, a podziękowania  od zaproszonych gości były liczne. 

Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 1 w Piszu

Email Drukuj PDF
W dniu 10 stycznia 2017r. odwiedziła nas grupa 4-latków „Smerfy” z Przedszkola Nr 1 w Piszu, którą prowadzi pani Małgorzata Kibiłko. Dzieci zostały zaproszone, aby wystawiły naszym podopiecznym „Jasełka”. Głównym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz przypomnienie tradycji wystawiania jasełek i śpiewania kolęd w czasie karnawału.
Dzień wcześniej z przedszkola zostały przywiezione dekoracje i stroje. Goście zjawili się około godziny dziesiątej. Zarówno opiekunki jak i dzieci na początku były troszkę zdenerwowane, ponieważ to była ich pierwsza wizyta w Ośrodku. Po krótkich przygotowaniach maluchy przedstawiły swoje „Jasełka”, które były przeplatane wspólnym śpiewem kolęd. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy dwie piosenki o tematyce zimowej. 
W ramach podziękowania za odwiedzenie nas i za występ każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek w postaci czekolady. Mamy nadzieję, że dopiero początek współpracy z tą grupą przedszkolną.
 

Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF
W dniu 20.12.2016 roku w Ośrodku Rewalidacyjno ¬ Edukacyjno -Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, W którym uczestniczyli pracownicy placówki, wychowankowie oraz zaproszeni goście. 
W udekorowanej świątecznymi stroikami świetlicy znalazła się również choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi bombkami. Na stołach królowały tradycyjne wigilijne potrawy i wypieki, które przygotowywali nasi podopieczni wraz z pracownikami. 
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Zgodnie z tradycją uczennica Ada Jaworska odczytała fragment z Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski.
W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i spożywali przygotowane dania wigilijne. Pozostały czas upłynął na wspólnych rozmowa i kolędowaniu. 
Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich świąteczne prezenty.

LAST_UPDATED2

„Królowa śniegu”

Email Drukuj PDF

Dnia 14.12.2016r. mieliśmy okazję oglądać piękną adaptacja znanej baśni H.Ch. Andersena  „Królowa śniegu”. Rewelacyjny duet aktorów wprawił nas w doskonały humor, barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddała baśniową atmosferę. Wspaniałe przedstawienie teatralno- muzyczne zachęcało do wspólnej zabawy. Było to jedno z piękniejszych przedstawień jakie mieliśmy okazję oglądać i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

Mikołajki

Email Drukuj PDF

W dniu 6 grudnia w Ośrodku odbyła się impreza mikołajkowa. Wychowanków OREW przywitały śnieżynki i renifer. Ustalenie aktualnej daty wybierając odpowiednią kartkę z kalendarza. Wspólne wykonanie kartki przedstawiającej 06 grudnia „Mikołajki”. „Worek zgadywanek” to kolejna okazja do utrwalania wiadomości związanych z mikołajkami. Dzieci losowały karteczkę z zagadkami, a swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji. Wychowankowie wraz z opiekunkami zaprezentowali wcześniej przygotowane ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na świerku przed budynkiem OREW. Następnie dzieci zostały zabrane w podróż do krainy św. Mikołaja. Na mapie przedstawiono trasę podróży, która odbywała się w rytmie piosenek związanych z danymi miejscowościami. Gdy dzieci dotarły do krainy św. Mikołaja do Sali wszedł Mikołaj, co wywołało wielkie poruszenie i radość wśród dzieci. Mikołaj przywitał się z dziećmi i usiadł na przygotowanym dla niego miejscu. Dzieci wraz z opiekunami prezentowały dla Mikołaja wiersze, piosenki, a Mikołaj w podziękowaniu za piękne występy obdarowywał ich słodką niespodzianką. Także koledzy i koleżanki doceniali przygotowanie i występ gromkimi brawami. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Dzieci wraz z Mikołajem zaśpiewały kilka piosenek często przy tym bawiąc się , klaszcząc i tańcząc. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, a prowadzące podziękowały dzieciom za tak wspaniałe przyjęcie Mikołaja i wspólną zabawę. Tak wielką radość sprawiło dzieciom przyjście Mikołaja i otrzymanie słodkiego upominku, że gdy wychodziły ze świetlicy to uśmiech malował im się na twarzach.

 

Koncert dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

We wtorek  tj.  28.11.2016r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym, koncert  uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu dla naszych wychowanków. Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych utworów granych na akordeonach, gitarach, a także na flecie poprzecznym. Koncert okazał się satysfakcjonujący, nasi wychowankowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali muzyki płynącej z instrumentów.  Dziękujemy  uczniom Szkoły Muzycznej   oraz opiekunowi Pani Joannie Bałdydze za umilenie nam czasu.

 

LAST_UPDATED2

Więcej artykułów…

Strona 9 z 27

| OREW W PISZU |