• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

ŚNIADANIE DAJE MOC

Email Drukuj PDF
W roku szkolnym 2016/2017 nasz Ośrodek przystąpił już po raz czwarty do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania to dzień „Śniadanie daje moc” oraz Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony w kilku krajach Europy. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
8 listopda wszyscy wychowawcy ze swoimi uczniami przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zasad zdrowego odżywiania. Dzieci miały możliwość dowiedzieć sie jak ważny jest to  posiłek dla nich i jak ważną rolę odgrywa. Dzięki niemu mają energię i siłę do zabaw i lepsze samopoczucie. Nauczyciele  wspólnie z dziećmi w swoich zespołach przygotowali zdrowe przekąski: owocowe szaszłyki, sok owocowo - warzywny, jeż z gruszki i winogron, smaczne kolorowe kanapki, pasty itp. Wszyscy punktualnie o godzinie 11.00 zasiedli do wspólnego śniadania. Zdrowe śniadanka uczniowie i wychowankowie przynieśli z domu zostały one przygotowane przez ich rodziców a na koniec zjadały przez siebie przygotowane zdrowe przysmaki.
Wszystkie te działania wzbogaciły uczniów w  niezwykle ważną wiedzę , która przyczyni sie do utrwalania zdrowych nawyków. Osobami odpowiedzialnymi za organizacje były Bogusława Nikiel (koordynator programu w placówce) oraz Agnieszka Bełdycka i Monika Słapińska - nauczyciele OREW w Piszu.
Na korytarzu i stronie internetowej zostały zamieszczone zdjęcia i opisy z tego wydarzenia.

Teatrzyk pt. "MUZYKANCI Z BREMY"

Email Drukuj PDF
Dnia 08.11.2017r. mieliśmy okazję oglądać znaną baśń braci Grimm. Czwórka zwierząt: Osioł, Pies, Kot i Kogut zostają porzuceni przez swoich gospodarzy. Wspólna przygoda i cel, wstąpienie do chóru, początkuje ich wielką przyjaźń... 
Przedstawienie uczy miłości do zwierząt i dbałości o nie aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. 
Wspaniałe interaktywne przedstawienie, piękne stroje, scenografia i muzyka, a przede wszystkim treść sprawią, że spektakl pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Kiszenie kapusty w OREW

Email Drukuj PDF
Kiszona kapusta dzięki dużej zawartości witaminy C oraz witamin z grupy B, A, E i  K to idealny sposób na wzmocnienie organizmu w czasie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta zachorowalność na grypę i przeziębienie.
W związku z tym 21 października 2016 r. w naszym Ośrodku wychowankowie wraz z pracownikami  rozpoczęli nową tradycję –  KISZENIA KAPUSTY.
Wszyscy  z dużym zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania poszczególnych składników do kiszenia.  Dzieci pracowały na różnych stanowiskach : obierały i tarły marchew oraz szatkowały kapustę. Następnie w beczce układały warstwami wcześniej  poszatkowaną kapustę i  marchew, całość soliły i ubijały tłukiem. Wspólna praca była niesamowitym źródłem radości i wywoływała stały uśmiech na twarzach dzieci.
Największe emocje wzbudzało ubijanie kapusty w beczce drewnianym tłukiem. 
Wydarzenie to było okazją do zapoznania dzieci z tradycyjnymi sposobami przygotowywania kapusty na zimę. Ponadto wychowankowie dowiedzieli się, iż kiszona kapusta oprócz walorów smakowych jest źródłem cennych witamin, soli mineralnych oraz „dobrych” bakterii jelitowych.

„Zaczarowany młynek - Dlaczego woda w Bałtyku jest słona”

Email Drukuj PDF
Dnia 27.09.2016r mieliśmy przyjemność oglądać spektakl oparty na motywach legendy estońskiej. Barwny , interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił niejednego z nas. Pouczająca historia, która uświadomiła nam, że w życiu warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość , skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Email Drukuj PDF
W dniu 13 września 2016 r. w Ośrodku- Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym w Piszu zostało zorganizowane Święto Pieczonego  Ziemniaka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie. Celem spotkania było stymulowanie zachowań społecznych, stworzenie wychowankom warunków do obserwacji przyrody i zwierząt gospodarskich w ich naturalnym środowisku.
Podopieczni mieli okazję podziwiać uroki przyrody. Miło spędzili czas podczas spacerów, przejażdżki bryczką oraz w trakcie zabaw.
Kulminacyjnym punktem imprezy był poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogniska, babkę drożdżową oraz poczęstować się wyrobami przygotowanymi przez Państwa Niedbalskich.
Piękna pogoda i pobyt na świeżym powietrzu zapewniły dzieciom odprężenie i dobry humor.
Wyjazd był kolejnym ważnym doświadczeniem dla naszych wychowanków i pracowników. Na pewno pozostanie w pamięci.

Zajęcia wakacyjne

Email Drukuj PDF

Dnia 18.07.2016 w Ośrodku Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla wychowanków placówki. Zajęcia te podzielone są na dwa dwutygodniowe turnusy, w których łącznie bierze udział 31 dzieci. Podopieczni mają zapewniony dowóz do Ośrodka lub są przyprowadzani przez rodziców. Opiekunowie organizują dzieciom różnego rodzaju zajęcia:
-kulinarne - nauka przygotowywania posiłków „pod okiem" dietetyka, przy wykorzystaniu m.in. warzyw z własnego ogródka;
-plastyczne - dzieci rozwijają różne techniki artystyczne (malowanie, wyklejanie, lepienie z masy solnej, rysowanie, kolorowanie);
-hipoterapia - jest jednym z najbardziej ulubionych zajęć wychowanków;
-elementy hortiterapii - pielęgnacja ogródka z warzywami i ziołami;
-relaksacja przy muzyce klasycznej;
-czytanie bajek psychoedukacyjnych;
-spacery do parku, na plac zabaw;
-zabawy ruchowe na świeżym powietrzu;
-zabawy dydaktyczne (układanie puzzli, gra memory).
Codziennie pomiędzy wyżej wymienionymi zajęciami dzieci mają rehabilitację, hydromasaż oraz zajęcia integracji sensorycznej prowadzone przez fizjoterapeutów naszego Ośrodka.
Dodatkową atrakcją dla naszych dzieci są przedstawienia teatralne wystawiane przez przyjezdnych aktorów.
Rodzice, opiekunowie naszych wychowanków nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami. W Ośrodku panuje przyjazna atmosfera, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Więcej…

Strona 9 z 26

| OREW W PISZU |