• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Karnawałowo-Walentynkowy Bal Przebierańców

Email Drukuj PDF

Dnia 14.02.2017r., o godzinie 11.00 , w  udekorowanej balonami, serpentynami i serduszkami świetlicy OREW rozpoczął się  „Karnawałowo-Walentynkowy Bal Przebierańców”.  Przygotowaniem imprezy zajęli się: Bożena Bazydło, Monika Lesińska, Anita Niedźwiecka, Monika Sitek oraz dyrektor Michał Wrzosek.
Na początku przywitano wszystkich uczestników balu zarówno słownie , jak też wystrzałem konfetti w kształcie serc,  a z głośników popłynęła piosenka Jerzego Połomskiego „Cała sala śpiewa”. Po tym tańcu bal uznano za rozpoczęty.
W związku z tym, że był to bal przebierańców zaraz po jego rozpoczęciu odbyła się prezentacja strojów. Każda przebrana osoba wstawała i opowiadała (często opiekun mówił za podopiecznego) za  kogo jest przebrana. Pozostali uczestnicy imprezy nagradzali każdy strój brawami. Po prezentacji wszyscy zostali zaproszeni do tańca, podczas którego jedna    z osób prowadzących rozdawała tańczącym połówki rozciętych serc. Zadaniem tańczących było odnalezienie swojej połówki serca.
Kolejną zabawą był taniec z balonami. Wybrane pary otrzymały balon, który należało w trakcie tańca przytrzymywać różnymi częściami ciała. Balon nie mógł upaść na ziemię. Publiczność zachęcała do tańca oklaskami.
Następna  zabawa - „Wędrujący prezent-matrioszka” – polegała na podawaniu sobie podczas muzyki zapakowanego prezentu. Osoba , która miała prezent w momencie gdy następowała przerwa w muzyce, musiała go rozpakować. Wygrał ten podopieczny, który rozpakował ostatnią paczkę, w której była ukryta niespodzianka - lizak w kształcie serca.
Po tej zabawie prowadzące zaprosiły wszystkich do tańca z wodzirejem, a raczej z wodzirejką, która podpowiadała, jak w danym momencie należy tańczyć, np. „tańczymy jak pingwiny”, „kręcimy biodrami” itp.
Kolejnym zadaniem dla zgłaszających się  na ochotnika uczestników balu (podopieczni  i opiekunowie}, było ozdabianie wyciętych z brystolu „piernikowych” serduszek. Na jego wykonanie uczestnicy mieli czas od początku do końca trwania piosenki. Następnie nastąpiła prezentacja prac, które publiczność nagrodziła brawami.
Do następnej zabawy noszącej tytuł „Ludzie do ludzi” znów zaproszono wszystkich uczestników balu. Polegała ona na tym, że po dobraniu się  w  pary, na hasło wypowiadane przez prowadzącą np. „plecy do pleców” – należało tańczyć opierając się o siebie  plecami. Były też inne hasła : „dłonie do dłoni”, „łokcie do łokci”, „kolana do kolan”, „czoło do czoła” itp. Na hasło „ludzie do ludzi”- wszyscy musieli zmienić partnera.
W trakcie całej imprezy słuchano utworów wybranych jako przeboje przez poszczególne Zespoły, a za udział w poszczególnych zabawach, każdy z uczestników otrzymał w nagrodę naklejane na ubranie serduszko.
Na koniec zaproszono wszystkich do kilku wspólnych tańców. Po zabawie osoby prowadzące podziękowały wszystkim za udział w balu i zaprosiły do sal na słodki poczęstunek (pączki).
W trakcie całej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Dzieci chętnie uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach przełamując swoją nieśmiałość, wyrabiając jednocześnie wiarę we własne siły. Wychowankowie rozwijali inwencję muzyczną i ruchową.

 

Uroczystość z Okazji Dnia Babci i Dziadka

Email Drukuj PDF
Dnia 19 stycznia 2017 roku o godzinie 11.00 odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.
Nasi wychowankowie z tej okazji pod kierunkiem Pani Anny Ciszewskiej, Małgorzaty Topki oraz Justyny Witkowskiej przygotowali inscenizację wiersza „Koncert  Życzeń” oraz wspólnie zaśpiewaliśmy dla naszych gości piosenkę „ Tupu tup po śniegu”. Po gromkich brawach oraz łez wzruszenia nastąpiły konkursy.  Babcie wykazały się precyzją oraz szybkością w konkursie nawijania włóczki, dziadkowie zaś mogli pokazać kreatywność w zrobieniu dla wnuczki bądź wnuczka karnawałowej fryzury. Zarówno dziadkowie jak i babcie wykazali się dużą odwagą starując do konkursu „Słodki uśmiech”. Wbrew pozorom zadanie polegało na wypiciu soku z cytryny. Goście poradzili sobie znakomicie i szerokiego uśmiechu po wypiciu soku nikomu nie zabrało. 
Następnie podopieczni obdarowali swoich ukochanych gości upominkami i laurkami. Przygotowany został również poczęstunek w postaci ciast, kawy, herbaty.  Wspólne rozmowy, pozowanie do wspólnych  zdjęć oraz  chwalenie wnucząt nie miało końca.  Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze, a podziękowania  od zaproszonych gości były liczne. 

Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 1 w Piszu

Email Drukuj PDF
W dniu 10 stycznia 2017r. odwiedziła nas grupa 4-latków „Smerfy” z Przedszkola Nr 1 w Piszu, którą prowadzi pani Małgorzata Kibiłko. Dzieci zostały zaproszone, aby wystawiły naszym podopiecznym „Jasełka”. Głównym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz przypomnienie tradycji wystawiania jasełek i śpiewania kolęd w czasie karnawału.
Dzień wcześniej z przedszkola zostały przywiezione dekoracje i stroje. Goście zjawili się około godziny dziesiątej. Zarówno opiekunki jak i dzieci na początku były troszkę zdenerwowane, ponieważ to była ich pierwsza wizyta w Ośrodku. Po krótkich przygotowaniach maluchy przedstawiły swoje „Jasełka”, które były przeplatane wspólnym śpiewem kolęd. Na zakończenie wspólnie z dziećmi zaśpiewaliśmy dwie piosenki o tematyce zimowej. 
W ramach podziękowania za odwiedzenie nas i za występ każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek w postaci czekolady. Mamy nadzieję, że dopiero początek współpracy z tą grupą przedszkolną.
 

Spotkanie Wigilijne

Email Drukuj PDF
W dniu 20.12.2016 roku w Ośrodku Rewalidacyjno ¬ Edukacyjno -Wychowawczym w Piszu odbyło się spotkanie wigilijne, W którym uczestniczyli pracownicy placówki, wychowankowie oraz zaproszeni goście. 
W udekorowanej świątecznymi stroikami świetlicy znalazła się również choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi bombkami. Na stołach królowały tradycyjne wigilijne potrawy i wypieki, które przygotowywali nasi podopieczni wraz z pracownikami. 
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich obecnych przez Pana Dyrektora Michała Wrzoska. Zgodnie z tradycją uczennica Ada Jaworska odczytała fragment z Pisma Świętego o Narodzinach Jezusa Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia „Przymierze-Ziemia Piska”- Pan Janusz Puchalski.
W podniosłej atmosferze wszyscy uczestnicy spotkania wigilijnego złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i spożywali przygotowane dania wigilijne. Pozostały czas upłynął na wspólnych rozmowa i kolędowaniu. 
Po uroczystości wychowankowie wrócili do swoich sal, gdzie czekały na nich świąteczne prezenty.

LAST_UPDATED2

„Królowa śniegu”

Email Drukuj PDF

Dnia 14.12.2016r. mieliśmy okazję oglądać piękną adaptacja znanej baśni H.Ch. Andersena  „Królowa śniegu”. Rewelacyjny duet aktorów wprawił nas w doskonały humor, barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddała baśniową atmosferę. Wspaniałe przedstawienie teatralno- muzyczne zachęcało do wspólnej zabawy. Było to jedno z piękniejszych przedstawień jakie mieliśmy okazję oglądać i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

Mikołajki

Email Drukuj PDF

W dniu 6 grudnia w Ośrodku odbyła się impreza mikołajkowa. Wychowanków OREW przywitały śnieżynki i renifer. Ustalenie aktualnej daty wybierając odpowiednią kartkę z kalendarza. Wspólne wykonanie kartki przedstawiającej 06 grudnia „Mikołajki”. „Worek zgadywanek” to kolejna okazja do utrwalania wiadomości związanych z mikołajkami. Dzieci losowały karteczkę z zagadkami, a swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji. Wychowankowie wraz z opiekunkami zaprezentowali wcześniej przygotowane ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na świerku przed budynkiem OREW. Następnie dzieci zostały zabrane w podróż do krainy św. Mikołaja. Na mapie przedstawiono trasę podróży, która odbywała się w rytmie piosenek związanych z danymi miejscowościami. Gdy dzieci dotarły do krainy św. Mikołaja do Sali wszedł Mikołaj, co wywołało wielkie poruszenie i radość wśród dzieci. Mikołaj przywitał się z dziećmi i usiadł na przygotowanym dla niego miejscu. Dzieci wraz z opiekunami prezentowały dla Mikołaja wiersze, piosenki, a Mikołaj w podziękowaniu za piękne występy obdarowywał ich słodką niespodzianką. Także koledzy i koleżanki doceniali przygotowanie i występ gromkimi brawami. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Dzieci wraz z Mikołajem zaśpiewały kilka piosenek często przy tym bawiąc się , klaszcząc i tańcząc. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, a prowadzące podziękowały dzieciom za tak wspaniałe przyjęcie Mikołaja i wspólną zabawę. Tak wielką radość sprawiło dzieciom przyjście Mikołaja i otrzymanie słodkiego upominku, że gdy wychodziły ze świetlicy to uśmiech malował im się na twarzach.

 

Strona 9 z 27

| OREW W PISZU |