• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Koncert dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

We wtorek  tj.  28.11.2016r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym, koncert  uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu dla naszych wychowanków. Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych utworów granych na akordeonach, gitarach, a także na flecie poprzecznym. Koncert okazał się satysfakcjonujący, nasi wychowankowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali muzyki płynącej z instrumentów.  Dziękujemy  uczniom Szkoły Muzycznej   oraz opiekunowi Pani Joannie Bałdydze za umilenie nam czasu.

 

LAST_UPDATED2

Andrzejki

Email Drukuj PDF

Dnia 25.11.2016r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zostały zaproszone do wspólnych wróżb i zabaw. Nauczycielki przybliżyły dzieciom tradycję zabaw andrzejkowych poprzez krótkie opowiadanie. Podczas imprezy odbyły się następujące wróżby: kolory, wróżba serc imion dziewczynek i chłopców,koło podróży (dzieci dowiadywały się gdzie wyjadą na nadchodzące wakacje), wróżba lanie wosku przez klucz, dzieci brały udział w konkurencji picia soku przez słomkę oraz obieranie jabłka. Po wróżbach dzieci zostały zaproszone na dyskotekę.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Email Drukuj PDF
W roku szkolnym 2016/2017 nasz Ośrodek przystąpił już po raz czwarty do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania to dzień „Śniadanie daje moc” oraz Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony w kilku krajach Europy. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
8 listopda wszyscy wychowawcy ze swoimi uczniami przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zasad zdrowego odżywiania. Dzieci miały możliwość dowiedzieć sie jak ważny jest to  posiłek dla nich i jak ważną rolę odgrywa. Dzięki niemu mają energię i siłę do zabaw i lepsze samopoczucie. Nauczyciele  wspólnie z dziećmi w swoich zespołach przygotowali zdrowe przekąski: owocowe szaszłyki, sok owocowo - warzywny, jeż z gruszki i winogron, smaczne kolorowe kanapki, pasty itp. Wszyscy punktualnie o godzinie 11.00 zasiedli do wspólnego śniadania. Zdrowe śniadanka uczniowie i wychowankowie przynieśli z domu zostały one przygotowane przez ich rodziców a na koniec zjadały przez siebie przygotowane zdrowe przysmaki.
Wszystkie te działania wzbogaciły uczniów w  niezwykle ważną wiedzę , która przyczyni sie do utrwalania zdrowych nawyków. Osobami odpowiedzialnymi za organizacje były Bogusława Nikiel (koordynator programu w placówce) oraz Agnieszka Bełdycka i Monika Słapińska - nauczyciele OREW w Piszu.
Na korytarzu i stronie internetowej zostały zamieszczone zdjęcia i opisy z tego wydarzenia.

Teatrzyk pt. "MUZYKANCI Z BREMY"

Email Drukuj PDF
Dnia 08.11.2017r. mieliśmy okazję oglądać znaną baśń braci Grimm. Czwórka zwierząt: Osioł, Pies, Kot i Kogut zostają porzuceni przez swoich gospodarzy. Wspólna przygoda i cel, wstąpienie do chóru, początkuje ich wielką przyjaźń... 
Przedstawienie uczy miłości do zwierząt i dbałości o nie aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. 
Wspaniałe interaktywne przedstawienie, piękne stroje, scenografia i muzyka, a przede wszystkim treść sprawią, że spektakl pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Kiszenie kapusty w OREW

Email Drukuj PDF
Kiszona kapusta dzięki dużej zawartości witaminy C oraz witamin z grupy B, A, E i  K to idealny sposób na wzmocnienie organizmu w czasie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta zachorowalność na grypę i przeziębienie.
W związku z tym 21 października 2016 r. w naszym Ośrodku wychowankowie wraz z pracownikami  rozpoczęli nową tradycję –  KISZENIA KAPUSTY.
Wszyscy  z dużym zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania poszczególnych składników do kiszenia.  Dzieci pracowały na różnych stanowiskach : obierały i tarły marchew oraz szatkowały kapustę. Następnie w beczce układały warstwami wcześniej  poszatkowaną kapustę i  marchew, całość soliły i ubijały tłukiem. Wspólna praca była niesamowitym źródłem radości i wywoływała stały uśmiech na twarzach dzieci.
Największe emocje wzbudzało ubijanie kapusty w beczce drewnianym tłukiem. 
Wydarzenie to było okazją do zapoznania dzieci z tradycyjnymi sposobami przygotowywania kapusty na zimę. Ponadto wychowankowie dowiedzieli się, iż kiszona kapusta oprócz walorów smakowych jest źródłem cennych witamin, soli mineralnych oraz „dobrych” bakterii jelitowych.

„Zaczarowany młynek - Dlaczego woda w Bałtyku jest słona”

Email Drukuj PDF
Dnia 27.09.2016r mieliśmy przyjemność oglądać spektakl oparty na motywach legendy estońskiej. Barwny , interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił niejednego z nas. Pouczająca historia, która uświadomiła nam, że w życiu warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość , skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.

Więcej artykułów…

Strona 10 z 27

| OREW W PISZU |