• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Email Drukuj PDF
24 czerwca odbyło się  zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016. Dyrektor Ośrodka powitał przybyłych gości na tę uroczystość. Podsumował cały rok pracy. 
Podziękował Rodzicom za dobrą współpracę, wszystkim pracownikom za  trud włożony w edukację, terapię i rehabilitację wychowanków.
Na zakończenie Dyrektor wręczył świadectwa, oceny opisowe i nagrody-książki dla wszystkich wychowanków naszego Ośrodka.

„PRZYWITANIE LATA”

Email Drukuj PDF

W dniu 22.06.2016r. wychowankowie OREW wraz z opiekunami przywitali tegoroczne lato wycieczką do Rucianego – Nidy,  której główną atrakcją był godzinny rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Dla niektórych z naszych podopiecznych było to całkiem nowe doświadczenie. Podczas rejsu kapitan statku zapoznał uczestników wycieczki z ciekawostkami przyrodniczymi na temat jeziora i jego okolic.
Kolejnym punktem wycieczki był obiad w tawernie „U Faryja”.  Dzięki dopisującej nam pogodzie w przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami wyjazdu mogliśmy także pospacerować po nabrzeżu jeziora  zażywając jednocześnie kąpieli słonecznej.
O nasze bezpieczeństwo podczas rejsu i w trakcie całej wycieczki dbali ratownicy - medyczny i wodny.
Wszyscy podopieczni kolejny już raz udowodnili opiekunom, rodzicom i przede wszystkim samym sobie, że są otwarci na zdobywanie nowych doświadczeń.

 

 

VI KONKURS TAŃCA „W RYTMIE SERCA” MIKOŁAJKI 2016

Email Drukuj PDF

W dniu 08.06.2016r nasi uczniowie : Julian, Marek, Filip, Szymon, Jan  i Julia  wraz z opiekunami: Bożeną Bazydło, Moniką Lesińską,Katarzyną Kawecką i Joanną Kałudzińską wzięli udział  w  VI Konkursie Tańca „W Rytmie Serca” Mikołajki 2016. Impreza  tak jak co roku odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mikołajkach. W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych z różnych placówek dla dzieci niepełnosprawnych (OREW, ZSS , ZPEW    i SOSW).
Konkurs tradycyjnie  podzielony był na dwie rundy, między którymi uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.  Wszystkie występujące grupy  prezentowały dwa układy taneczne.
Grupa taneczna „Małe Rozrabiaki” z OREW w Piszu  pod opieką nauczycielek: Bożeny Bazydło i Moniki Lesińskiej  przygotowała  dwa układy  taneczne. Pierwszy z nich to taniec „Słodycze” do składanki trzech utworów: „Cukierki, cukierki”, „Piosenka o zdrowym jedzeniu”, „Choco chocolatte”. Razem z dziećmi na scenie wystąpiła także opiekunka Katarzyna Kawecka. Wszyscy tancerze mieli kolorowe przebrania oraz rekwizyty w postaci ogromnych cukierków.
Kolejnym układem był taniec „Mali Indianie” do utworu „Anannau”. Grupa taneczna (Marek, Julek, Janek i Filip) przebrana w stroje indiańskie zatańczyła wokół ogniska. Wtórowały im odgłosy bębnów, na których grały dzieci: Julia  i Szymon  oraz pani Kasia.
Za swój występ grupa otrzymała specjalne wyróżnienie za stroje i ogólny wyraz artystyczny oraz nagrody: wielki kosz słodyczy, ręczniki, gry zręcznościowe i torby Eco. Pierwsze miejsce zajął zespół z SOSW w Giżycku, drugie – zespół z OREW   w Działdowie ,  a trzecie – grupa taneczna z ZSS w Mrągowie. W trakcie obrad jury wszystkie dzieci miały możliwość zintegrowania się podczas dyskoteki. Na koniec wszystkich zaproszono na uroczysty obiad w restauracji.
Cieszymy się, że udało się nam wziąć udział w tym konkursie zwłaszcza, że w skład zespołu weszli nowi podopieczni, dla których było to całkiem nowe doświadczenie. Wszystkie dzieci poradziły sobie z nowym zadaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że należy pokonywać bariery i przełamywać  stereotypy dotyczące możliwości osób niepełnosprawnych.

 

Teatrzyk pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”

Email Drukuj PDF

Było to muzyczne przedstawienie oparte na powieści Kornela Makuszyńskiego, zaliczane do kanonu literatury polskiej. Znakomite opracowanie tekstu stwarza atmosferę nauki  i  rozrywki, z mnóstwem wrażeń artystycznych. Oryginalna oprawa muzyczna, barwna scenografia, realistyczne kostiumy i rewizyty zapewniły nam jak zawsze miłe wrażenia.
Podopieczni mieli  okazję występować również na scenie. Wspólnie bawili się z postaciami, które występowały: Jacek, Placek, Osiołek, Pelikan, Złota Postać, Rozbójniczka, Gospodyni . Znakomita gra aktorów oraz dynamiczna akcja przypadła naszym podopiecznym do gustu, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

Dnia 01. 06.2016r.  wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piszu obchodzili „ Dzień Dziecka”. Z tej okazji  wszyscy wybrali się do Kawiarni Cafe Family. Każdy wychowanek mógł wybrać deser : lody, ciasto, rurki z kremem, soki świeżo wyciskane z owoców.  W tym dniu pogoda dopisała znakomicie, więc mogliśmy zjeść desery w ogródku kawiarnianym. Wyjście do Kawiarni było też okazją do nauki właściwego zachowania się wychowanków w miejscu publicznym. 

 

Teatrzyk "Latający Kufer"

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny odwiedził nas duet aktorów ze Studia Teatralnego „ART- RE” z Krakowa. Mieliśmy okazję oglądać jedną z najsłynniejszych baśni H. CH. Andersena. Egzotyczna opowieść o synu bogatego kupca, który roztrwoniwszy cały majątek ojca, dostaje od sąsiadów kufer. Nie był to jednak zwykły kufer. Prezent przenosi chłopca do odległego kraju, gdzie zakochuje się w pięknej księżniczce…

Barwne kostiumy, bogata scenografia, a także wspólna zabawa w pełni oddały baśniową atmosferę i klimat spektaklu. Opowieść uświadamia , że udawanie kogoś kim się nie jest nie popłaca, a nawet najmniejsze kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw.

Strona 10 z 26

| OREW W PISZU |