• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

„Królowa śniegu”

Email Drukuj PDF

Dnia 14.12.2016r. mieliśmy okazję oglądać piękną adaptacja znanej baśni H.Ch. Andersena  „Królowa śniegu”. Rewelacyjny duet aktorów wprawił nas w doskonały humor, barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddała baśniową atmosferę. Wspaniałe przedstawienie teatralno- muzyczne zachęcało do wspólnej zabawy. Było to jedno z piękniejszych przedstawień jakie mieliśmy okazję oglądać i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

Mikołajki

Email Drukuj PDF

W dniu 6 grudnia w Ośrodku odbyła się impreza mikołajkowa. Wychowanków OREW przywitały śnieżynki i renifer. Ustalenie aktualnej daty wybierając odpowiednią kartkę z kalendarza. Wspólne wykonanie kartki przedstawiającej 06 grudnia „Mikołajki”. „Worek zgadywanek” to kolejna okazja do utrwalania wiadomości związanych z mikołajkami. Dzieci losowały karteczkę z zagadkami, a swoją odpowiedź prezentowały w postaci odpowiedniej ilustracji. Wychowankowie wraz z opiekunkami zaprezentowali wcześniej przygotowane ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na świerku przed budynkiem OREW. Następnie dzieci zostały zabrane w podróż do krainy św. Mikołaja. Na mapie przedstawiono trasę podróży, która odbywała się w rytmie piosenek związanych z danymi miejscowościami. Gdy dzieci dotarły do krainy św. Mikołaja do Sali wszedł Mikołaj, co wywołało wielkie poruszenie i radość wśród dzieci. Mikołaj przywitał się z dziećmi i usiadł na przygotowanym dla niego miejscu. Dzieci wraz z opiekunami prezentowały dla Mikołaja wiersze, piosenki, a Mikołaj w podziękowaniu za piękne występy obdarowywał ich słodką niespodzianką. Także koledzy i koleżanki doceniali przygotowanie i występ gromkimi brawami. Każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Dzieci wraz z Mikołajem zaśpiewały kilka piosenek często przy tym bawiąc się , klaszcząc i tańcząc. Mikołaj pożegnał się z dziećmi, a prowadzące podziękowały dzieciom za tak wspaniałe przyjęcie Mikołaja i wspólną zabawę. Tak wielką radość sprawiło dzieciom przyjście Mikołaja i otrzymanie słodkiego upominku, że gdy wychodziły ze świetlicy to uśmiech malował im się na twarzach.

 

Koncert dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu

Email Drukuj PDF

We wtorek  tj.  28.11.2016r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym, koncert  uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu dla naszych wychowanków. Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych utworów granych na akordeonach, gitarach, a także na flecie poprzecznym. Koncert okazał się satysfakcjonujący, nasi wychowankowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali muzyki płynącej z instrumentów.  Dziękujemy  uczniom Szkoły Muzycznej   oraz opiekunowi Pani Joannie Bałdydze za umilenie nam czasu.

 

LAST_UPDATED2

Andrzejki

Email Drukuj PDF

Dnia 25.11.2016r. odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zostały zaproszone do wspólnych wróżb i zabaw. Nauczycielki przybliżyły dzieciom tradycję zabaw andrzejkowych poprzez krótkie opowiadanie. Podczas imprezy odbyły się następujące wróżby: kolory, wróżba serc imion dziewczynek i chłopców,koło podróży (dzieci dowiadywały się gdzie wyjadą na nadchodzące wakacje), wróżba lanie wosku przez klucz, dzieci brały udział w konkurencji picia soku przez słomkę oraz obieranie jabłka. Po wróżbach dzieci zostały zaproszone na dyskotekę.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Email Drukuj PDF
W roku szkolnym 2016/2017 nasz Ośrodek przystąpił już po raz czwarty do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania to dzień „Śniadanie daje moc” oraz Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony w kilku krajach Europy. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
8 listopda wszyscy wychowawcy ze swoimi uczniami przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat zasad zdrowego odżywiania. Dzieci miały możliwość dowiedzieć sie jak ważny jest to  posiłek dla nich i jak ważną rolę odgrywa. Dzięki niemu mają energię i siłę do zabaw i lepsze samopoczucie. Nauczyciele  wspólnie z dziećmi w swoich zespołach przygotowali zdrowe przekąski: owocowe szaszłyki, sok owocowo - warzywny, jeż z gruszki i winogron, smaczne kolorowe kanapki, pasty itp. Wszyscy punktualnie o godzinie 11.00 zasiedli do wspólnego śniadania. Zdrowe śniadanka uczniowie i wychowankowie przynieśli z domu zostały one przygotowane przez ich rodziców a na koniec zjadały przez siebie przygotowane zdrowe przysmaki.
Wszystkie te działania wzbogaciły uczniów w  niezwykle ważną wiedzę , która przyczyni sie do utrwalania zdrowych nawyków. Osobami odpowiedzialnymi za organizacje były Bogusława Nikiel (koordynator programu w placówce) oraz Agnieszka Bełdycka i Monika Słapińska - nauczyciele OREW w Piszu.
Na korytarzu i stronie internetowej zostały zamieszczone zdjęcia i opisy z tego wydarzenia.

Teatrzyk pt. "MUZYKANCI Z BREMY"

Email Drukuj PDF
Dnia 08.11.2017r. mieliśmy okazję oglądać znaną baśń braci Grimm. Czwórka zwierząt: Osioł, Pies, Kot i Kogut zostają porzuceni przez swoich gospodarzy. Wspólna przygoda i cel, wstąpienie do chóru, początkuje ich wielką przyjaźń... 
Przedstawienie uczy miłości do zwierząt i dbałości o nie aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. 
Wspaniałe interaktywne przedstawienie, piękne stroje, scenografia i muzyka, a przede wszystkim treść sprawią, że spektakl pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Więcej artykułów…

Strona 10 z 27

| OREW W PISZU |