• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

Konkurs! ,,STO LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI’’

Email Drukuj PDF

Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Piszu ogłasza konkurs na pracę plastyczną pod tytułem ,,STO LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI’’. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/ opiekunami do wzięcia udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że wykonywanie pracy o tematyce patriotycznej sprawi zarówno dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i satysfakcji, a przede wszystkim przyczyni się do kształtowania poczucia tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.

Organizator: Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Piszu.

Osoby odpowiedzialne za organizację: Beata Szczepkowska, Katarzyna Barańska, Agnieszka Klimek

Tematyka prac: związana z Polską, odzyskaniem niepodległości, symbolami narodowymi, patriotyzmem;

Cele konkursu:

- zdobywanie wiadomości o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę,

- rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej,

- przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej,

- stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;

Warunki uczestnictwa:

- uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę,

- praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną,

-format pracy dowolny,

- praca musi być zgodna z tematem,

-każda praca powinna być opisana pismem drukowanym: imię i nazwisko dziecka oraz rodzica/opiekuna;

Kryteria oceny prac:

- wkład pracy głównie dziecka ale i rodzica/ opiekuna,

-estetyka wykonania,

-pomysłowość i nawiązanie do tematu;

Założenia organizacyjne:

-prace na konkurs należy dostarczyć do 29.10.2018 r. (poniedziałek) do sekretariatu Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu lub do wychowawcy zespołu,

-oceny prac dokona komisja powołana przez Dyrektora Ośrodka,

-komisja przyzna nagrody oraz dyplomy,

-udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu;


Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom konkursu odbędzie się 9.11.2018 r. podczas bicia rekordu i śpiewania hymnu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sprawozdanie i zdjęcia z konkursu zostaną również zamieszczone na naszej stronie internetowej: www.ziemiapiska.pisz.pl

Serdecznie zapraszamy !

Przedstawienie teatralne „Wiersze polskie”

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne „Wiersze polskie”


W dniu 27 września w naszym Ośrodku pojawili się artyści z teatru ART-RE z Krakowa. Tym razem nasi wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu, które przybliżyło nam dobrze znane i lubiane wiersze polskich poetów. Mieliśmy okazję posłuchać takich utworów jak: „Leń” Jana Brzechwy i „Pan Hilary” Juliana Tuwima.


Nasi wychowankowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i współtworzyć sztukę razem z aktorami. Towarzyszyła nam dobra atmosfera.

 

Święto pieczonego ziemniaka

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września 2018 roku w Ośrodku Rewalidacyjno–Edukacyjno- Wychowawczym świętowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie.


Słoneczna pogoda i dobry humor gwarantowały nam dobrą zabawę. Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania na temat ziemniaka, bawiliśmy się chustą Klanza, rywalizowaliśmy w konkurencjach takich, jak: rzut piłką do celu czy przeciąganie liny. Odbyliśmy przejażdżkę bryczką konną pod kierunkiem instruktorów hipoterapii - Państwa Niedbalskich.


Po wszystkich grach i zabawach zostaliśmy poczęstowani pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami z ogniska.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Email Drukuj PDF

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 3 września 2018r odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.


Pan Dyrektor Michał Wrzosek powitał serdecznie obecnych na uroczystości rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim wychowanków. Dyrektor odczytał przydział wychowawców do poszczególnych zespołów edukacyjno- terapeutycznych oraz rewalidacyjno-wychowawczych.
Rodzice wraz z nauczycielami udali się na spotkania zespołowe w salach.

 

 

Teatrzyk pt. "Bocian i Żabka"

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne  „Bocian i Żabka”


W dniu 13.06.2018r do naszego Ośrodka ponownie zawitali artyści z teatru ART-RE z Krakowa. Tym razem trupa teatralna przedstawiła naszym wychowankom bajkę pod tytułem „Bocian i Żabka”.


Tytułowa Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronkę, Bociana i Dzięcioła. Podczas zabawy z nowymi przyjaciółmi gubi drogę do domu. Do poszukiwań małej żabki dołączają wszystkie leśne ptaki. Także Bocian – największy wróg wszystkich żab. Okazuje się, że nawet najwięksi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi. Spektakl uświadamia małym widzom konieczność niesienia pomocy innym.


Przedstawienie przeniosło widzów w bajkową atmosferę, a dzięki wspólnym zabawom na scenie, nasi wychowankowie współtworzyli sztukę.

 

Rejs Katamaranem

Email Drukuj PDF
Dnia 11 czerwca 2018r.  została zorganizowana wycieczka  Rejs Katamaranem  z Rucianego- Nidy do Mikołajek.  Wychowankowie OREW wraz z opiekunami przyszli pod Hotel nad Pisą z którego punktualnie o 9:00 wyruszyliśmy na wycieczkę do Rucianego – Nidy. 
Po przybyciu do Portu Faryj wsiedliśmy na pokład , dwupoziomowego, nowoczesnego Katamaranu i udaliśmy się ok. 2 godzinny rejs do Mikołajek. 
Podczas rejsu kapitan statku zapoznał uczestników wycieczki z ciekawostkami przyrodniczymi na temat jeziora i jego okolic. Atrakcją rejsu była przeprawa przez śluzę oraz obserwacja koników polskich w naturalnych warunkach w Popielnie.
Wychowankowie wraz z opiekunami mieli możliwość wejścia na górny pokład katamaranu w celu podziwiania pięknych widoków, a także kształtowali umiejętność właściwego zachowania się w miejscu publicznym oraz na wodzie. Po rejsie przejechaliśmy autokarami oraz busem do Rucianego – Nidy restauracji „Amida”, gdzie mogliśmy chwilę odpocząć oraz zjeść pyszny posiłek. Powrót do Pisza nastąpił ok. godziny 15. 
Cała wycieczka odbyła się w miłej atmosferze.  Miłe wspomnienia oraz doznania jakie nam towarzyszyły tego dnia na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. O nasze bezpieczeństwo podczas rejsu i w trakcie całej wycieczki dbał ratownik medyczny. Wszyscy podopieczni kolejny już raz udowodnili opiekunom i przede wszystkim samym sobie, że są otwarci na zdobywanie nowych doświadczeń.

Więcej artykułów…

Strona 2 z 27

| OREW W PISZU |