• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

AKTUALNOŚCI

100 lat Niepodległości

Email Drukuj PDF

9 listopada (piątek) 2018r. wychowankowie naszego Ośrodka wraz z kadrą wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. – „Rekord dla Niepodległej”, celem której było wspólne odśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego.
Przygotowania do udziału w tym ważnym wydarzeniu w naszym Ośrodku trwały około miesiąca. W tym czasie odbywały się próby, przygotowaliśmy kotyliony oraz dekoracje.
Dzisiaj o godz. 11:11 wszyscy w galowych strojach, z uśmiechem na twarzy i miłością w sercu przystąpiliśmy do wspólnego śpiewania. Po uroczystości rozdane zostały nagrody oraz dyplomy za udział w ogłoszonym wcześniej konkursie plastycznym pt. „100 lat radości z niepodległości”.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zapisze się w historii naszego Ośrodka.

Filmik z uroczystości: 

YouTube 

„Śniadanie Daje Moc”

Email Drukuj PDF

8 listopada 2018 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w kampanii promującej zdrowe odżywianie „Śniadanie daje moc”. W tym dniu zorganizowane zostało wspólne drugie śniadanie we wszystkich zespołach w Ośrodkach. Nasi wychowankowie włączali się w przygotowywanie zdrowych kanapek, przekąsek oraz świeżo wyciskanego soku. Panie nauczycielki zadbały o piękne dekoracje, które pojawiły się na stołach. Było kolorowo i apetycznie.


Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach.


W ramach udziału w programie został również zorganizowany konkurs plastyczny dla wychowanków OREW „Owoce i warzywa w wierszu”, który miał na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych z podkreśleniem wartości zdrowia, inspirowanie do twórczej aktywności oraz ćwiczenie sprawności manualnej. Wychowankowie wykonali prace w zespołach podczas zajęć. Prace wykonane zostały różnorodnymi technikami i przedstawiały owoce i warzywa w wierszu. Każdy zespół otrzymał dyplom, a prace zostaną zaprezentowane na tablicy w Ośrodku. 

 

Konkurs! ,,STO LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI’’

Email Drukuj PDF

Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Piszu ogłasza konkurs na pracę plastyczną pod tytułem ,,STO LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI’’. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/ opiekunami do wzięcia udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że wykonywanie pracy o tematyce patriotycznej sprawi zarówno dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i satysfakcji, a przede wszystkim przyczyni się do kształtowania poczucia tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.

Organizator: Ośrodek Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Piszu.

Osoby odpowiedzialne za organizację: Beata Szczepkowska, Katarzyna Barańska, Agnieszka Klimek

Tematyka prac: związana z Polską, odzyskaniem niepodległości, symbolami narodowymi, patriotyzmem;

Cele konkursu:

- zdobywanie wiadomości o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę,

- rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej,

- przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej,

- stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;

Warunki uczestnictwa:

- uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę,

- praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną,

-format pracy dowolny,

- praca musi być zgodna z tematem,

-każda praca powinna być opisana pismem drukowanym: imię i nazwisko dziecka oraz rodzica/opiekuna;

Kryteria oceny prac:

- wkład pracy głównie dziecka ale i rodzica/ opiekuna,

-estetyka wykonania,

-pomysłowość i nawiązanie do tematu;

Założenia organizacyjne:

-prace na konkurs należy dostarczyć do 29.10.2018 r. (poniedziałek) do sekretariatu Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu lub do wychowawcy zespołu,

-oceny prac dokona komisja powołana przez Dyrektora Ośrodka,

-komisja przyzna nagrody oraz dyplomy,

-udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu;


Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom konkursu odbędzie się 9.11.2018 r. podczas bicia rekordu i śpiewania hymnu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sprawozdanie i zdjęcia z konkursu zostaną również zamieszczone na naszej stronie internetowej: www.ziemiapiska.pisz.pl

Serdecznie zapraszamy !

Przedstawienie teatralne „Wiersze polskie”

Email Drukuj PDF

Przedstawienie teatralne „Wiersze polskie”


W dniu 27 września w naszym Ośrodku pojawili się artyści z teatru ART-RE z Krakowa. Tym razem nasi wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu, które przybliżyło nam dobrze znane i lubiane wiersze polskich poetów. Mieliśmy okazję posłuchać takich utworów jak: „Leń” Jana Brzechwy i „Pan Hilary” Juliana Tuwima.


Nasi wychowankowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i współtworzyć sztukę razem z aktorami. Towarzyszyła nam dobra atmosfera.

 

Święto pieczonego ziemniaka

Email Drukuj PDF

W dniu 21 września 2018 roku w Ośrodku Rewalidacyjno–Edukacyjno- Wychowawczym świętowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w Majdanie.


Słoneczna pogoda i dobry humor gwarantowały nam dobrą zabawę. Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania na temat ziemniaka, bawiliśmy się chustą Klanza, rywalizowaliśmy w konkurencjach takich, jak: rzut piłką do celu czy przeciąganie liny. Odbyliśmy przejażdżkę bryczką konną pod kierunkiem instruktorów hipoterapii - Państwa Niedbalskich.


Po wszystkich grach i zabawach zostaliśmy poczęstowani pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami z ogniska.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Email Drukuj PDF

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 3 września 2018r odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.


Pan Dyrektor Michał Wrzosek powitał serdecznie obecnych na uroczystości rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim wychowanków. Dyrektor odczytał przydział wychowawców do poszczególnych zespołów edukacyjno- terapeutycznych oraz rewalidacyjno-wychowawczych.
Rodzice wraz z nauczycielami udali się na spotkania zespołowe w salach.

 

 

Więcej artykułów…

Strona 2 z 27

| OREW W PISZU |